Profil společnosti

Společnost TECHart systems s.r.o. je ryze českou společností bez účasti zahraničního kapitálu. Firma se zaměřuje na realizace a servis slabo a silnoproudých řešení, vždy s využitím nejmodernějších technologií s důrazem na ochranu životního prostředí a úspory energií. Jádro společnosti tvoří tým kvalifikovaných pracovníků mladých duchem, ale s dostatečnými zkušenostmi v daném oboru. Veškeré realizace provádíme tak, jako bychom je dělali sami pro sebe. V rámci realizací a servisu má společnost za sebou spolupráci s takovými zákazníky, jako jsou maloobchodní řetězec LIDL, několik hotelových domů lázeňského typu, velvyslanectví indické republiky, nebo institucemi státní správy – městské úřady a školy. Pojištění odpovědnosti za možné škody vzniklé naší činností je pro nás samozřejmostí. Firma je na takovéto škody pojištěna u renomované pojištovny do výše plnění 20.000.000,- Kč.

Historie firmy

V roce 1994 pan Radek Linhart založil firmu TECHART. Společnost vznikla na základě ryze českého kapitálu a jejím cílem se stalo poskytování dlouhodobě kvalitních služeb, aplikace nových technických řešení v oblasti IT a elektrotechniky a především maximální spokojenost zákazníků. 
Vzhledem k potřebě expanze v roce 2000 firma TECHART zanikla a na její místo nastoupila společnost TECHart systems s.r.o. Základní vložený kapitál byl 100 000,– Kč. Vlastníky se stali paní Ing. Věra Linhartová a pan Radek Linhart, každý s podílem 50%. Rozšíření společnosti spočívalo především v oblastech informačních technologií, zpracování projektové dokumentace, instalacích a opravách elektronických zařízení, poskytování servisní podpory počítačových i datových sítí.
V roce 2001 byl základní kapitál firmy navýšen na 500 000,– Kč a ve stejném roce společnost obdržela Koncesní povolení od Českého telekomunikačního úřadu, na jehož základě začala poskytovat přístup k internetu a provozovat privátní telekomunikační síť. S pomocí těchto prvků dnes firma poskytuje svým zákazníkům kvalitní a vysoce efektivní komunikační služby.
Dalším mezníkem byl rok 2004, kdy se společnost TECHart systems s.r.o. stala ISP a začala budovat WiFi síť KOUnet (později přejmenovanou na ZELENA.CZ). K této síti, která jako jedna z prvních začala pokrývat především malé obce, je nyní v Kouřimi a okolí připojeno více než 1500 domácností a firem. Zároveň se společnost téhož roku stala spoluautorem projektu vybudování sanatoria pro lidi postižené demencí a hlavně pak Alzheimerovou nemocí. Za tímto účelem vznikla obecně prospěšná společnost G-Help o.p.s. Tento projekt je realizován jako nízkoenergetický s ohledem na životní prostředí. Více informací najdete na stránkách www.ghelp.cz
Jelikož nám vždy byly blízké technologie šetrné k životnímu prostředí, přistoupili jsme také k realizacím fotovoltaických elektráren s možností regulace využití vyrobené energie.

Více o firmě TECHart systems s.r.o. naleznete na stránkách www.techart.cz